Nowe inwestycje Panattoni Europe, Hauck Heat Treatment

We wrześniu zwiedzałam Polskę! Wiem, co sobie pomyślicie - pojechała na urlop. Otóż nie moi drodzy, dzięki nawiązaniu współpracy z agencją eventową EuroM wybrałam się z Polskę, aby wspólnymi siłami zrealizować otwarcie 3 nowych inwestycji. 

Pierwszą i jednocześnie największą inwestycje otworzyłam w Łodzi. Był to największy w Europie obiekt produkcyjny firmy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Jeśli w waszej kuchni stoi zmywarka firmy Bosh lub Siemens, to na pewno powstała właśnie w zakładzie w Łodzi. Nowa inwestycja BSH to nowoczesna hala produkcyjna wybudowana przez developera Panattoni Europe. Zakład liczący blisko 48 tyś m2 jest  przygotowany do produkcji blisko 3 mln urządzeń. Jest to największa realizacja BSH w Europie wyposażona w szereg rozwiązań ekologicznych.

mam ciekawostkę, którą szczególnie zapamiętałam z otwarcia tej inwestycji. Jak mówił Dyrektor Operacyjny Panattoni Europe, nabycie ziemi pod tę inwestycje wiązało się z zakupem działki od ponad 50 właścicieli, którzy w dużej mierze byli ze sobą z konflikcie. Negocjacje były często ciężkie i nie zawsze kończyły się pozytywnie, czasami potrzebne były kolejne spotkania. Jednak finalnie udało się pozyskać wszystkie grunty i dzięki pracy zespołu Panattoni Europe oraz 3 notariuszy wszystkie akty własności zostały sporządzone w trakcie jednego dnia! 

1

2

Kolejną realizację, również z firmą EuroM realizowałam w Dzierżoniowie (niedaleko Gór Sowich). Tym razem była to inwestycja firmy Hauck Heat Treatment . Zmieniliśmy niebieski kolor na gorący pomarańczowy i czerwony, jak na branże obróbki cieplnej przystało.


Wydarzenie mniejsze, jednak równie eleganckie. Wbiliśmy pierwsze 10 łopat pod budowę hali o powierzchni 3 tyś metrów kwadratowych. Firma, która w 2014 roku postanowiła zebrać spółki operujące w Europie pod jednym brandem, postanowiła do stycznia 2020 oddać nową halę, aby do kwietnia uruchomić swoją produkcję! Ambitny plan więc trzymam kciuki za realizację ! Inwestycja nie byłaby możliwa, gdyby nie główny klient oraz inwestor znany w tym regionie firma Alberts. Moim zadaniem było nie tylko prowadzenie wydarzenia, ale również przetłumaczenie wystąpienia burmistrza Dzierżoniowa. 

W krótkiej rozmowie z prezesem Hauck Heat Treatment, dowiedziałam się, że branding firmy (logo, nazwa i kolory) powstał przy współpracy ze wszystkimi pracownikami firmy we wszystkich lokalizacjach (również w Europie). Byłam pozytywnie zaskoczona na jak wysokim poziomie świadomości employer brandingowej jest Hauck Heat Treatment, aby swoje pracy na identyfikacją wizualną zaczynać od zdania swoich pracowników. Efektem były 3 znaki, które wzięły udział w głosowaniu, no i oczywiście wybrano ten z największą ilością głosów. Na moje pytanie o trudności ze znalezieniem pracowników, prezes firmy odpowiedział "Nie, nie mamy trudności. Wiemy, że taki rodzaj pracy do łatwych nie należy i pracownicy musza otrzymywać godziwe pieniądze. Dbamy również o rozwój kompetencji i szkolenia kadry. Tworzymy zgrany zespół i mamy dalsze plany, aby go rozwijać." 

345

W swoją ostatnią podróż wybrałam się do Torunia, aby ponownie zainicjować inwestycje firmy Panattoni Europe o nazwie "Panattoni Park Toruń II".  Panattoni Park Toruń II o planowanej powierzchni 57 500 m kw, to inwestycja składająca się z 2 budynków, z możliwością dowolnej konfiguracji przestrzeni dla najemców. Nowoczesne hale klasy A mają być dostępne ma przełomie marca a kwietnia nadchodzącego roku. Jako ciekawostkę dodam, że dokładnie w momencie murowania kamienia węgielnego - Panattoni podpisywało umowy z najemcami na przestrzenie magazynowe. Pierwszym najemcą został jeden z większych operatorów logistycznych, który zajmie 5 000 m kw. z przeznaczeniem na sortownię przesyłek dla regionu kujawsko-pomorskiego.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego - Na czym polega?

Jest to element celebrujący rozpoczęcie budowy bądź zakończenia formalności związanych z nabyciem działki. Podczas wydarzenia wyrównuje się różne rzeczy np. świeże wydanie lokalnej gazety, monety, pamiątki developera, akty erekcyjne lub listy do przyszłych pokoleń.

Całość ceremonii, jak w przypadku wielu uroczystości związanych z nowymi inwestycjami, uzupełnia się elementami oficjalnego poczęstunku, czerwonych dywanów i przemówień zaproszonych gości.
Nad wszystkim czuwa konferansjer często polsko-angielski, ponieważ znaczna część inwestycji prowadzona jest przez zagraniczne firmy. Prowadzenie i jednoczesne tłumaczenie gości zatem jest dość powszechnym elementem. Ten element właśnie połączył mnie i agencje EuroM.

5

6

Chcecie poczytać troszkę w prasie o nowych inwestycjach? Łapcie linki:

Hauck Heat Treatment 

Panattoni Europe i BSH Łódź

Panattoni Europe i BSH Łódź

Fabryka zmywarek BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Największy zakład produkcji AGD w Europie

Panattoni Park Toruń II

Panattoni Park Toruń II

Panattoni Park Toruń II

Panattoni Park Toruń II