Otwarcie nowej fabryki Hengst Filtration

6 listopada miałam okazję być gospodarzem podczas uroczystego otwarcia firmy Hengst Filtration w Rawiczu. Wydarzenie organizowała agencja eventowa EuroM i była to już nasza 4 wspólna realizacja. Na temat poprzednich możesz przeczytać TUTAJ.

1

W uroczystości otwarcia zakładu Hengst Filtration wzięli udział szefowie firmy oraz lokalne władze m.in. burmistrz Rawicza, starosta rawicki, a także wiceprezes wałbrzyskiej strefy ekonomicznej. Nowy zakład oferuje 12 000 m2 i do końca roku planowane jest zatrudnienie około 150 osób. Nowy zakład będzie zajmował się produkcją filtrów paliwowych, olejowych, powietrza oraz kabinowych. Nowy zakład kosztował firmę około 40 mln złotych, jednak CEO powtarzał, że jest to pierwszy etap rozbudowy i jeśli rozwój firmy będzie postępował, obecny zakład zostanie rozbudowany.

2

Mikrofon oraz scenę miała okazję podzielić z fantastyczną tłumaczką języka niemieckiego. Dzięki mojemu doświadczeniu z obszaru tłumaczeń, złapałyśmy doskonałą energię podczas wydarzenia, a to zawsze doskonale sprzyja udanej ceremonii otwarcia. Przede wszystkim podczas wydarzeń, na których pracuje z tłumaczami jest dla mnie istotne, aby uzgodnić z nimi tempo prowadzenia i ilość przerw, jakie będą im potrzebne. Doskonale rozumiem tę potrzebę, ponieważ sama jako tłumacz lubię zaplanować sobie wejścia na tłumaczenia, aby sztucznie nie wtrącać się osobie przemawiającej.

3

Podczas ceremonii nie zabrakło gratulacji, symbolicznych podarków oraz planów na przyszłość. Osobiście najbardziej przypadł mi prezent w postaci sadzonki drzewa, które zostanie wkopane na terenie nowej inwestycji. Po uroczystym przecięciu wstęgi wystąpił lokalny zespół taneczny „Wisieloki”. Ostatnią częścią ceremonii otwarcia były wizyty na hali produkcyjnej i zwiedzanie magazynów, a dla pozostałych gości oraz pracowników przygotowano oficjalny bankiet.

Warto dodać, że nowa lokalizacja firmy to największy zakład produkcyjny firmy Hengst na świecie. Oddziały operacyjne firmy znajdują się w Niemczech, Chinach, Francji, Danii, Stanach Zjednoczonych, Brazylii oraz Indiach. Oczywiście otwarciu towarzyszyły lokalne media, a jak media to i świat w postaci reportażu 😊

Zapraszam do relacji filmowej z otwarcia oraz tak jak zawsze załączam prasówkę.

Reportaż telewizyjny

Artykuł na portalu Rawicz24

Artykuł na portalu Rawicz Nasze Miasto

5

 

7