wywiad

Ważne przemówienie, wywiad lub wystąpienie przed kamerą - każda z tych rzeczy potrafi nas bardzo zestresować. Krótki oddech i myśli błąkające się po naszej głowie wcale nam nie pomagają. A wystarczy zachować spokój i systematyke wypowiedzi :). Wystarczy.... Myślicie, że łatwo powiedzieć, ale mówię z pełną świadomością, że łatwo również wykonać :)

1. Pomyśl o czym będziesz mówić i bądź konsekwentny. Ułóż kolejność, zapisz hasłami i trzymaj się tego. Rozkładaj karty z pełną konsekwencją. Zaplanuj swój cel wypowiedzi i nie daj zejść z tenatu (chyba że okaże się być zgodny z twoim głównym celem)

2. Skończ swoją myśl i oczekuj kolejnego pytania. Cisza po wypowiedzi nie powinna kłopotać Ciebie, tylko dziennikarza zadającego pytania.

3. Oddech, pauza, zebranie myśli to są naturalne reakcje człowieka. Nie ucz się tekstu na pamięć, nie staraj się powiedzieć wszystkiego na jednym oddechu, nie goń ku końcowi. Spokojny ton i oddech będą naturalnie ciebie wspierać. Czas na zebranie myśli to doskonały sojusznik podczas niespodziewanego pytania.

4. Nie wiem, ale się dowiem brzmi zawsze lepiej niż nie potwierdzone informacje.

5. Pamiętaj, że obie strony dążą do tego samego celu - dobrego materiału. Dobra atmosfera zaowocuje lepszym materiałem. Poznaj wcześniej redaktora, jego wydawnictwo, jego materiały. Zapytaj na czym mu zależy i zastanów się jak możesz mu to pomóc osiągnąć. Pamiętaj jednak, że podczas rozmowy nie ma tzw. '' off record ''. Nie zdradzaj dziennikarzowi informacji, które mają pozostać tajemnicą zakładu. Nawet jeśli powiesz mu je w tajemnicy, nie zagwarantujesz tym, że tajemnicą pozostaną.

To tylko kilka drobnych rad od których zawsze zaczynam moja prace z wami i dzięki którym często łatwiej jest nam sformułować konkretny i jasny komunikat mediowy.

targi

Targi Urody Sportu i Zdrowia było wydarzeniem, które skupiło w sobie specjalistów, którzy na codzień dbają o nasze ciała i twarz, odpowiednią odporność, doskonałe zdrowie, piękne włosy oraz smaczną i zdrową dietę. Dla mnie, jako konferansjera, była to doskonała okazja aby poznać i porozmawiać na temat zdrowia i urody, poznać wybitne osobistości, przedstawić uczestników metamorfozy oraz opowiadać przez 2 dni o wspaniałych konkursach i nagrodach jakie można było zdobyć.

Blisko 100 wystawców, a wśród nich kluby fitness, gabinety urody, lekarze i specjaliści, gabinety okulistyczne, firmy cateringowe, firmy oferujące suplementy diety, szkoły i akademie fitness - jednym słowem wiele możliwości.

Moja praca zaczęła się na długo przed 14 kwietnia. Jednym z zadań była promocja wizerunku sponsorów i partnerów targów. W związku z tym, że branża beuty powinna prezentowac się wyjątkowo - postanowiłam nagrać krótkie wywiady z partnerami. Porozmawiać o tym, jak wyglądały ich przygotowania do targów, jak wspierali metamorfoze 4 uczestników, czego oczekują po tych taragach.

Zobacz wywiad z Aleksandrą Burkowską z Bio Spa

W międzyczasie dostałam propozycję od firmy Dieta Figura, abym tydzień testowała ich oferte diety pudełkowej. Zależało im na tym aby promocja ich firmy byla rzetelna i oparta na prawdziwym doświadczeniu, a nie tylko bazująca na opisie firmy. Było to ciekawe doświadczenie i każdej osobie serdecznie polecam!

Testujemy Dieta Figura

Weekend targowy mijał bardzo szybko, dzięki ogromnej ilości atrakcji oraz ciekawym występom na scenie. Podzieliłam swoją pracę na czas z moimi goścmi na scenie oraz czas spędzony na stanowiskach wystawców. Po kilku rundach na hali głównej byłam już przekonana, że odwiedzający mogą przygotować się w pełni na nadejście wiosny. Oferta była bardzo bogata! Można było skorzystać z bezpłatnych treningów, makijażu (również pernamentnego), masaży, porad dietetycznych, konsultacji fryzjerskich, zabiegów endermologii, konsultacji dentystycznych i okulistycznych, przebadac sie pod kątem tarczycy i porozmaiwać z lekarzami na temat swoich dolegliwości.

targi

Podczas targów mogliśmy spotkac również gwiazdy sportu m.in. Monike Pyrek, która reprezentowała swoją fundację.  Miałam okazje równiez zaciągnąc do losowania nagród zawodnika z Husarii :).

W niedziele mialam okazje poznać 4 finalistów metamorfozy organizowanej pod okiem Bio Spa Aleksandra Burkowska. Wyjątkowe podziękowania od rodzin oraz od partnerów metamorfozy wywołay wiele wzruszeń. O przebiegu metamorfozy opowiadali uczestnicy, ale również partnerzy dzieki którym była ona możliwa. Przez okrąłe 2 miesiące uczestnicy ćwiczyli pod okiem profesjonalnych trenerów w klubie Fitness Monte Club 24, otrzymali pakiet masaży i zabiegów na ciało od Bio Spa, zadbali o swój biały usmiech u dentysty oraz dotleniali się w komorze tlenowej. Nad ich wizerunkiem dbała kosmetyczka oraz fryzjer, a odpowiedni sposób żywienia wskazał dietetyk. Całe 2 miesiace pracowali na swój sukces i osiągneli go dzięki samozaparciu, realizacji celów i wsparciu swoich rodzin i przyjaciół. Nic dziwnego, że nagrody dla nich były wyjątkowe!

Zobacz final metamorfozy

Sponsorami nagród byli: Dealer Mini Bońkowscy, Centrum Żeglarskie w Szczecinie, Bio Spa, Hairstore.pl, Foods by Ann

Konferansjer zawsze widzi więcej :). Ja widziałam uśmiechy na twarzach uczestników targów, łzy wzruszenia u uczestników metamorfozy, dumnych organizatorów metamorfozy oraz zadowolonych organizatorów. Bardzo fajne wydarzenie zostało podsumowane przez jedną z uczestniczek metamorfozy "Spotkajmy się tu za rok i pokażmy jak dobrze dalej sobie radzimy"

I tak właśnie zróbmy - spotkajmy się z rok. Dziękuje za przyjemną organizację i dziękuje, że mogłam być jednym z elementów tego wydarzenia i poznac tak inspirujące osoby. Zapraszam Was na krótki film prosto z targów :)

Zobacz spot z targów

Zobacz reportaż z metamorfozy