angie

Wydarzenia takie jak pikniki rodzinne, targi dziecięce lub imprezy otwarte dla mieszkańców jednoznacznie kojarzą się Event Managerom z planowaniem atrakcji również dla dzieci. Każdy przewidujący manager wie, że od dzieci w gruncie rzeczy zależny sukces jego przedsięwzięcia. Znudzone i niezadowolone dzieci wpływają niczym układ domino na swoich rodziców, którzy chcąc nie chcąc swoją obecność będą uzależniać od humoru dziecka.

angie

Na szczęście na dobre humory dziecka nic nie wpływa tak doskonale jak dobra zabawa. Dmuchane zamki, animatorzy, malowanie buziek - to wszystko służy nam na evencie doskonale. Uzupełnia jego przewodni temat i gwarantuje (uwielbiam to!) chwilę wytchnienia dla rodziców. Przerobiłam to wzdłuż i wszerz - malowanie twarzy to must have! Spróbujcie z tym dyskutować! Zobaczycie co powiedzą dzieci :) ! Brnąc do sedna, czyli pracy konferansjera, kiedyś pisałam, że konferansjer jest jak aktor - musi być poważny i elegancki, charyzmatyczny i sportowy, ale, gdy przychodzi do pracy z dziećmi - musi być jaki? Mam na to zawsze jedną odpowiedź i zawsze doskonale mi się sprawdza.

angie2

Konferansjer przy pracy z dziećmi musi być wiarygodny i szczery - przy tym uśmiechnięty i oddany! Partner i najlepszy kolega, który zachęci, pomoże i podpowie, a przede wszystkim rozbawi. Dzieci nie kupują ściemy i czują kiedy ktoś nie jest im serdeczny. Chcą być zauważone i chcą brać czynny udział w zabawie. Nie chcą patrzeć spod sceny na to co dzieje się wokół, uwielbiają być na scenie razem z prowadzącym. Kochają rywalizacje i sportowe konkursy, tak samo jak zagadki i quizy. Lubią śpiewać lub tańczyć, testować prezentowany sprzęt lub po prostu pomachać swoim kochanym rodzicom (Ci z kolei uwielbiają robić zdjęcia, bo to ogromnie ważny moment :) )

 

O czym zawsze staram się pamiętać, gdy wybieram się na event z dziećmi:

🤸‍♀️ Kolorowy ubiór, budzący zaufanie. Może to wyglądać śmiesznie, albo wręcz nieprofesjonalnie, ale tak właśnie buduje swoją nić zaufania z dziećmi. Taka dorosła wersja małej dziewczynki w kucykach lub kolorowej bluzce. Najlepiej w najnowszym trendzie bajkowym. Jeśli moimi odbiorcami są dzieci - to bardziej profesjonalna nie dam rady być! :)

🤸‍♀️ Garść prostych konkursów. Kiedy mam kilka minut, bo coś skończyło się zbyt szybko albo mamy opóźnienie, nic nie wypełnia tej luki tak efektywnie jak szybki i prosty konkurs dla dzieci!

🤸‍♀️ Pytam o ich zdanie, wrażenia, gdzie byli co widzieli, co sądzą i gdzie idą teraz. Uwierzcie mi - odpowiedzi dzieci to najlepsza rzecz, jaka może mnie i publiczność zaskoczyć na scenie.

🤸‍♀️ Jesteśmy na poziomie. Kiedy rozmawiam z dziećmi - jestem na ich poziomie. Jest to nauka wyjęta z praktyki rodzica. Dzieci zawsze zrozumieją Ciebie bardziej, gdy nie "górujesz" nad nimi.

🤸‍♀️ Mam ze sobą drobne nagrody, chociaż staram się zawsze zachęcać organizatorów o zadbanie o markę firmy lub firm i przekazania na cel konkursów drobnych gadżetów.

🤸‍♀️ Easy English. Śpiewamy angielskie piosenki lub gramy w gry po angielsku - ale oczywiście to zależy od grupy wiekowej :)

 

Wydarzenia z dziećmi są wyjątkowe. Po pierwsze nic nie rozczuli nas tak jak słodkie przekręcanie słów czy mylenie ich znaczeń przez dzieci. Po drugie dzieci są nieprzewidywalne, jednak zawsze gotowe do akcji. A akcja to zawsze dobry zwrot na evencie.... czyż nie :)